Share/Save/Bookmark

کد مطلب :59556
تاریخ انتشار : شنبه 17 سرطان 1396 ساعت : 10:38:37

سفیر ایران در کابل: از سخنان روحانی برداشت نادرست شده‌است

به دنبال انتقادهای سخت از سخنان حسن روحانی، رییس جمهور ایران دربارۀ ساخت و ساز بندهای آب در افغانستان، سفیر ایران در کابل می‏ گوید که سخنان آقای روحانی، برداشت دقیق نشده است.
محمد رضا بهرامی، سفیر ایران در کابل در گفت وگو با طلوع نیوز، تأکید می‎ورزد که ایران به منافع ملی افغانستان حرمت می‎گذارد و هدف رییس جمهور این کشور، چیزی نبوده است که در افغانستان برداشت شده است.
وی در این باره می افزاید: «آن چه از مطالب جناب رییس جمهور روحانی برداشت شد، لزومأ چیزی نیست که هدف ایشان بود؛ ایشان دارد دربارۀ یک چالش منطقه یی صحبت می کند، راجع به یک بحران منطقه یی صحبت می کند، راجع به این صحبت می کند که ما همه یک خانواده ایم و باید یک خانوادۀ قوی تر باشیم.»
آقای بهرامی مدیریت آب را حق هر کشور می داند، اما می گوید پدیده‎ های ملی برای بهبود روابط کشورها، باید به کار گرفته شوند.
سفیر ایران در کابل در ادامه بیان داشت: «اگر ما، نوع نگاۀ مان را نسبت به این اتفاقات، در چارچوب تعامل، همکاری و آن اصطلاح معروف بُرد-بُرد قرار بدهیم، ضمن حفظ منافع ملی هر کشور، طبیعتاً نتایجی که در انتها نصیب همۀ کشورهایی که درگیر آن موضوع استند، خواهد شد... منافعی است که همه را قانع می کند.»


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد