Share/Save/Bookmark

کد مطلب :66738
تاریخ انتشار : سه شنبه 12 سرطان 1397 ساعت : 12:10:19

شایعه یا حقیقت | اکلیل حکیمی وزیر سابق مالیه فرار کرد

اکلیل حکیمی وزیر مالیه که چند روز قبل از مقام اش استعفا داد و بلافاصله به عنوان مشاور رییس جمهور انتخاب شد، دیروز از کشور فرار کرد.
یک منبع از ارگ ریاست جمهوری به خبرنگار افتخاری شبکه اطلاع رسانی افغانستان در کابل گزارش داده است که وی روز دوشنبه به قصد آمریکا با پرواز ترکیه کابل را ترک کرده است.

وی برای فرار از محاکمه و آبرو ریزی که عبدالرزاق وحیدی وزیر سابق مخابرات در دادگاه علنی دیروز دوشنبه یازدهم سرطان برایش رقم زد، پا به فرار گذاشت،

وکیل مدافع عبدالرزاق وحیدی سابق وزیر مخابرات نسخه هایی از ایمیل هایی را در دادگاه پیشکش کرد که نشاندهنده یک اختلاس بزرگ از مالیات ده درصدی کردیت های تلفن های موبایل بود.

مکاتبات جمع‌آوری مالیه از کردیت‌های تلفن، میان اکلیل حکیمی وزیر مالیه و رییس یکی از شرکت‌های مخابراتی ایمیل‌هایی رد و بدل شده است. این ایمیل‌ها بدست آقای وحیدی وزیر پیشین مخابرات افتاده است که افشای آن پرده از روی واقعیت‌ها و یک حلقه مافیایی بر می‌دارد.

هرچند در دادگاه از محتوای درونی ایمیل ها اطلاعات کاملی به حاضران داده نشد، اما مشخص گردید که ابهام در جمع آوری ده درصدی از کردیت های موبایل در کشور با افشای ایمیل ها برطرف خواهد شد.

از چندی قبل مردم گلایه داشتند که چرا اشرف غنی دستور داده است تا ده درصد از کردیت های موبایل به عنوان مالیه برداشته شود، اما همیشه این سوال مطرح بود که این پول هنگفت به در کجا مصرف می شود و چرا وارد بودجه دولت نشده است.

لازم به ذکر است که عبدالرزاق وحیدی وزیر سابق مخابرات به جهت اتهام اختلاس در کردیت های موبایل به دادستانی معرفی شده بود اما بعد از معرفی به دادستانی بیگناه شناخته شد و رییس اجرایی آقای عبدالله در همان وقت از ایشان عذر خواهی کرد.


  شبکه اطلاع رسانی افغانستان

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد