Share/Save/Bookmark

کد مطلب :79036
تاریخ انتشار : جمعه 9 جوزا 1399 ساعت : 11:35:48

شورای امنیت ملی از ادامه‌ی آتش‌بس با طالبان خبر داده است

 جاوید فیصل، سخن‌گوی شورای امنیت ملی، روز جمعه (9 جوزا)، در برگه‌ی تویترش نوشته است که آتش‌بس یک اقدام عملیاتی پیچیده است که برای جلوگیری از بروز رویداد‌های مختلف در آن، به هماهنگی چشم‌گیر و دوام‌دار نیاز دارد.

شورای امنیت ملی، اعلام کرده است که علی‌رغم ادامه‌ی حملات طالبان، آتش‌بس با این گروه ادامه خواهد داشت.

جاوید فیصل، سخن‌گوی شورای امنیت ملی، روز جمعه (۹ جوزا)، در برگه‌ی تویترش نوشته است که آتش‌بس یک اقدام عملیاتی پیچیده است که برای جلوگیری از بروز رویداد‌های مختلف در آن، به هماهنگی چشم‌گیر و دوام‌دار نیاز دارد.

آقای فیصل، افزوده که است که تلاش‌های حکومت افغانستان، در راستای این روند ادامه خواهد داشت.

او گفته است: « تشنج‌زایی که در جریان عید سعید فطر آغاز شده بود، علی‌رغم رویدادهای مختلف در برابر آن، هم‌چنان ادامه خواهد داشت. آتش‌بس یک اقدام عملیاتی پیچیده است که برای جلوگیری از بروز رویدادها در آن، به هم‌آهنگی چشم‌گیر و دوام‌دار نیاز دارد.»

دفتر شورای امنیت ملی، در حالی گفته است که آتش‌بس با طالبان ادامه خواهد داشت که این گروه، سه روز عید فطر را آتش‌بس اعلام کرد و از افرادش خواسته بود تا به مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی نروند. آتش‌بس سه روزه در پایان سومین روز عید، تمام شد.

با این حال، حکومت افغانستان، به منظور نشان دادن حسن نیت اعلام کرده است که دو هزار زندانی گروه طالبان را از زندان آزاد می‌کند. در نخستین اقدام، حکومت پس از اعلام آتش‌بس سه روزه، ۹۰۰ زندانی طالبان را از زندان‌های بگرام و پلچرخی آزاد کرده است.

به تازگی نیز یک هیأت تخنیکی طالبان، به منظور بحث در مورد چگونگی پروسه‌ی تبادله‌ی زندانیان، به کابل آمده  و قرار است این هیأت، با هیأت دولت افغانستان، در مورد تثبیت و چگونگی تبادله‌ی زندانیان، بحث و گفت‌وگو کند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد