Share/Save/Bookmark

کد مطلب :80214
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 اسد 1399 ساعت : 17:48:35

رحمت‌الله نبیل: فیصله‌ی لویه‌جرگه مهر تأییدی بر معاملات شرم‌آور و زیان‌بار بود

رحمت‌الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی، تأکید کرده است که توقع مردم از نخبگان سیاسی، ابراز جسورانه‌ی حقايق و ایستادگی در خط منافع‌ ملى است؛ نه پوشانيدن حقايقى‌ كه سبب به معامله گرفتن تمام ارزش‌هایی می‌شود كه همه را به اين جايگاه رسانيده است.

آقای نبیل، روز سه‌شنبه (۲۱ اسد)، با نشر یادداشتی در برگه‌ی فیس‌بوکش، گفته است که مردم افغانستان با عدم اشتراک در انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته، ثابت کردند که هم از امارت اسلامى نوع پاكستانى و هم از فريب‌كارى‌هایی به نام جمهوريت كه آخرين نمونه‌اش در جرگه‌ی مشورتى صلح اتفاق افتاد، خسته اند.

او افزوده است: «جرگه‌ی مشورتی حکومتی، در دو‌ روز اخیر، دو پيام عمده و روشن داشت که اول آن، مهر تأييدی بود بر رهايى ٤٠٠ زندانى كه قبلاً تعهد شده بود. دوم آن هم تماس نگرفتن روى موضوعات بسيار مهم ملى از جمله معاملات پنهانى حكومت افغانستان با پاكستان‌ بود.»

به گفته‌ی آقای نبیل، فیصله‌ی اعضای لویه‌جرگه‌ی مشورتی صلح، مهر تأييدی روی معاملات شرم‌آور و زیان‌بار بود؛ اما این که در برابر اين معاملات براى افغانستان چه سودی می‌رسد، بايد به آن پاسخ داده شود.

این در حالی است که رییس‌جمهور غنی، در آغاز هفته‌ی جاری، به منظور بحث و مشوره در مورد آزادی ۴۰۰ زندانی طالب خطرناک که پیش از این گفته بود، صلاحیت آزادی آن‌ها را ندارد، لویه‌جرگه‌ی مشورتی صلح را برگزار کرد. این جرگه، فیصله کرد تا زندانیان خطرناک طالب، آزاد شوند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد