Share/Save/Bookmark

کد مطلب :81871
تاریخ انتشار : چهار شنبه 5 قوس 1399 ساعت : 12:48:42

امارات صدور ویزا به شهروندان افغانستان را به بهانه مسائل امنیتی متوقف کرد

خبرگزاری رویترز گزارش داده‌است که امارات متحده عربی صدور ویزا به شهروندان ۱۳ کشور اسلامی شامل افغانستان را متوقف کرده‌است.

بر اساس این گزارش، امارات متحده عربی به دلیل نگرانی‌های امنیتی صدور ویزای جدید به این کشورها را متوقف کرده‌است.

در این سند از لایحه‌ای در مورد مهاجرت یادآوری شده است که به تاریخ هجدهم نوامبر نافذ شده است و به شرکت‌هایی که در یک پارک تجارتی دولتی فعالیت می‌کنند فرستاده شده است. این سند در اختیار خبرگزاری رویترز نیز قرار گرفته است.

در این سند گفته شده است که درخواست ویزای کاری و سیاحتی برای شهروندان ۱۳ کشور که در خارج از امارات متحده عربی هستند، تا اطلاع ثانوی به تعلیق درآمده است. این کشورها شامل ایران، افغانستان، پاکستان، سوریه، سومالیا، الجزایر، کینیا، عراق، لبنان، تونس، ترکیه، لیبیا و یمن می‌شوند. مشخص نشده است که آیا در توقف صدور ویزای جدید به شهروندان این کشورها کدام استثنایی نیز در نظر گرفته شده باشد.

یک منبع که از این قضیه آگاهی دارد به رویترز گفت که امارات متحده عربی به دلیل نگرانی‌های امنیتی صدور ویزای جدید به شهروندان افغانستان، پاکستان و چندین کشور دیگر را موقتاً متوقف کرده است. این منبع واضح نساخت که این نگرانی امنیتی چیست، اما گفت که انتظار می‌رود توقف صدور ویزا برای یک مدت کوتاه باشد.


وزارت خارجه پاکستان و منبع دیگری که در این رابطه با خبرگزاری رویترز صحبت کرده است، گفته اند کسانی که ویزای معتبر امارات متحده عربی را دارند، از این محدودیت متاثر نمی‌شوند و می‌توانند وارد این کشور شود.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد