Share/Save/Bookmark

کد مطلب :81889
تاریخ انتشار : پنج شنبه 6 قوس 1399 ساعت : 10:15:20

دیدار سخنگوی وزارت خارجه ایران با مقامات بلندپایه کشور

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران که به‌منظور رایزنی در خصوص همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای به افغانستان آمده است، روز گذشته با تنی چند از مقامات بلندپایه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

سعید خطیب زاده سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه ایران که به منظور بحث وتبادل نظر  در خصوص همکاری‌های فرهنگی و رسانه ای به افغانستان آمده است در خلال حضور در کشور با برخی ازمقامات کنونی و سابق کشورمان از جمله «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه ملی، وزیر اطلاعات و فرهنگ، معاون سیاسی وزارت امور خارجه و همچنین همتای خود در وزارت امور خارجه بعلاوه حامد کرزی، رئیس جمهور سابق کشورمان دیدار و در مورد توسعه و تعمیق روابط در حوزه های فرهنگی و همچنین سازوکارهای مرتبط با گسترش  همکاری‌ها در حوزه رسانه ای گفتگو و تبادل نظر کرد.

دیدار و نشست مشترک با برخی از نمایندگان مجلس، نخبگان فرهنگی و رسانه ای و  برخی از اندیشکده ها، دیدار با رئیس دانشگاه کابل و برخی از روسای دانشکده های این دانشگاه، مصاحبه با تلویزیون آریانا و گفتگوهای صریح و دوستانه با دیگر مدیران و اصحاب رسانه کشورمان از جمله برنامه های دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در این سفر بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در این سفر و در خلال بازدید از دانشگاه کابل ضمن ابراز همدردی با دولت و مردم افغانستان خصوصا خانواده شهدای دانشجوی این دانشگاه که اخیرا در جریان اقدامی تروریستی به شهادت رسیدند به رسم احترام به مقام شهدا دسته گلی تقدیم کرد.

تعمیق روابط راهبردی فرهنگی، تبادل هیئتهای رسانه ای و دعوت از اصحاب رسانه و چهره های شاخص فرهنگی و علمی افغانستان از جمله اهداف دیگر سخنگوی وزارت خارجه ایران در این سفر بشمار می‌آید.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد