Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63352
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 جدي 1396 ساعت : 13:08:39

حرام اعلام شدن حمله های انتحاری توسط عالمان دین در پاکستان

در یک اقدام کم سابقه، بیش از ۱۸۰۰ ملا پاکستانی در آن کشور گردهم آمده و حمله‌های انتحاری را توسط افراد به دلیل این‌که مخالف اسلام است، حرام و غیراسلامی اعلام کرده‌اند.
به اساس گزارش رسانه‌های پاکستان، ملاهای آن کشور ام‌روز سه‌شنبه این فتوا را صادر نموده و گفته که هیچ‌گروهی و یا شخصی نمی‌تواند که به تنهایی اعلام جهاد کند.
آنان  خاطر نشان ساخته که  کشتن مردم توسط حمله‌های انتحاری و خودکشی به معنی قتل نفس است و براساس ارزش‌های اسلامی عملی است حرام و خلاف آن می‌باشد.
در عین حال زمان، ممنون حسین، رییس جمهوری پاکستان از این اقدام عالمان دینی در آن کشور قدردانی کرده و گفته که فتوا آنان باعث ایجاد یک جامعه با ثبات و اسلامی اعتدال‌گرا خواهد شد.
گفتنی‌ست که عالمان دین پاکستان که کتابی را که در آن فتوا و سایر موارد دینی در آن ذکر شده، به دانش‌گاه‌های پاکستان هم‌چنان توزیع کرده و گفته می‌شود که به زودی رونمایی خواهد شد.
این درحالی‌ست که وقوع حمله‌های انتحاری و انفجاری در این اواخر در ایالت‌های مختلف پاکستان افزایش یافته و در نتیجۀ آن، ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند.
معمولا حمله‌‎های انتحاری و انفجاری توسط گروه‌های هراس‌افگنی صورت گرفته  که به اساس اظهارات مقام‌های امریکایی، اسلام‌آباد به آنها پناه‌گاه‌های امن را فراهم کرده‌است.
به تازه‎‌گی، تنها در یک حمله انتحاری در شهر کویتۀ پاکستان، نزدیک به ۲۰ کشته و زخمی شده‌اند که مقام‌های پاکستانی گفته عاملان آن در آن سوی خط دیورند می‌باشند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد