Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63544
تاریخ انتشار : پنج شنبه 5 دلو 1396 ساعت : 12:55:43

واکنش تند پاکستان به حمله هوایی امریکا بر علیه شبکۀ حقانی

دولت پاکستان پس از حمله هوایی نیروهای امریکایی بر وزیرستان شمالی بالای پناه‌گاه‌های اعضای شبکۀ حقانی، واکنش تند نشان داده‌است.
خواجه آصف، وزیر امور خارجه پاکستان در بیانیه‌یی گفته که نیروهای ناتو در افغانستان در مربوطاتی از کرم ایجینسی آن کشور یک اردو مهاجران افغان را هدف قرار داده نه افراد شبکۀ حقانی را.
در بیانیه‌یی آقای آصف آمده که دولت پاکستان این اقدام نیروهای ناتو به شدت محکوم می‌نماید و خطاب به مقام‌های امریکایی گفته که معلومات استخباراتی شان را با اسلام‌آباد شریک نمایند.
وزیر امور خارجه پاکستان گفته در صورتی امریکا معلومات استخباراتی خود را با دولت آن کشورشریک نمایند، آنان در قسمت نابودی لانه‌های شبکۀ حقانی در آن کشور اقدام جدی می‌نماید.
این درحالی‌ست که مقام‌ها در وزیرستان شمالی پاکستان گفته که نیروهای امریکایی به روز چهارشنبۀ هفتۀ جاری بر علیه شبکۀ حقانی در آن ایالت، حمله‌های هوایی را انجام داده که سه عضو آن گروه کشته شده‌اند.
منابع هم در آن ایالت گفته که در جمع کشته‌شده‌گان یک عضو ارشد شبکۀ حقانی به نام  ناصر محمود که مشهور به خاوری است، نیز شامل‌است.
این منبع نیز گفته که در حمله‌های هوایی نیروهای امریکا دو هم‌کار خاوری نیز کشته که هنوز از هویت آنان اطلاعات در دست‌رس نیست.
گفتنی‌ست که حمله‌های هوایی امریکا بر خاک پاکستان درحالی‌ صورت می‌گیرد که قبل از این واشنگتن از اسلام‌آباد خواسته بود که بر علیه لانه‌های تروریستان در خاک آن کشور اقدام نماید.
امریکا هشدار داده بود که اگر پاکستان دست به این اقدام نزند، واشنگتن عملا وارد میدان خواهد شد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد