Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63881
تاریخ انتشار : شنبه 21 دلو 1396 ساعت : 09:27:26

رهبرشاخۀ محسود تحریک طالبان پاکستان کشته شد

خالد محسود مشهور به خان سید سجنا که رهبری شاخۀ مسعود تحریک طالبان پاکستان را در وزیرستان شمالی به عهده داشت، کشته شده است.
سجنا، کسی است که به همکاری نزدیک با شبکه حقانی و ارتش پاکستان، در راه اندازی حمله ها در برابر نیروهای دولتی افغانستان و نیروهای خارجی در این کشور متهم است.
او در وزیرستان شمالی در یک حمله بم افگن بی سرنیشین امریکایی کشته شده است.
اما، شماری از رسانه های پاکستانی گزارش داده اند که سجنا در بخش های مرزی افغانستان کشته شده است.
وی در سال ۱۳۹۲ پس از آن که حکیم الله محسود، رهبرپیشین تحریک طالبان پاکستان، در وزیرستان کشته شد، رهبری تحریک طالبان پاکستان را به عهده گرفت. او در آن زمان، ۳۶ سال داشت.
درهمین حال، فرمانده پولیس قندهارمی گوید که تمامی گروه های هراس افگن که در افغانستان فعالیت می کنند در پاکستان لانه های امن دارند: «در فاصلۀ چهار کیلو متری خط دیورند آنان مرکز دارند، نه از حالا بل از چندین سال به این سو.»  
این در حالی است که به دنبال دیدارهای هیئت افغانستان و پاکستان، کابل یک هیئت به رهبری حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت امور خارجه که مشمول نماینده گان نهاد های امنیتی و دفاعی نیز می شوند صبح امروز برای ادامه  گفت وگوها با پاکستان، به اسلام آباد رفته اند و قرار است این نشست برای دو روز برگزار شود.
صبغت احمدی، معاون سخن گوی وزارت امور خارجه بیان داشت: «در آخرین نشست که با هیئت پاکستانی داشتیم، در حدود چهل درصد پیش رفت بود و ما امیدوار استیم این بار این مسئله نهایی شود پاکستانی ها علامت مثبت نشان داده اند.»
این هیئت در بارۀ برنامۀ «عمل صلح»، مبارزه باهراس افگنی، کاهش خشونت ها در افغانستان، توسعه اقتصادی میان کابل و اسلام آباد و چندین مسئله دیگر بحث و گفت وگو خواهند کرد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد