Share/Save/Bookmark

کد مطلب :64908
تاریخ انتشار : جمعه 10 حمل 1397 ساعت : 12:08:06

آغاز مراسم روز زمین در فلسطین اشغالی

 مراسم سالگرد روز زمین در الجلیل در شمال فلسطین اشغالی آغاز شد.
روز زمین روز قیام ملی فلسطینیان مناطق اشغالی سال 1948 است که در تاریخ 1976/3/30 به شکل اعتصاب گسترده و تظاهرات در اعتراض به صهیونیسم جهت اعمال خشونت، سیاست تبعیض نژادی، مصادره زمینها و ویران کردن روستاها، راندن فلسطینیان از سرزمین خودشان و تجزیه آن به مجموعه های کوچک جدا از هم و... آغاز شد.
 مراسم سالگرد روز زمین در الجلیل در شمال فلسطین اشغالی آغاز شد.

اعتراض فلسطینی ها به اقدامات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی به درگیری های شدیدی بین آنها و نظامیان رژیم صهیونیستی انجامید که در آن 6 فلسطینی به ضرب گلوله اشغالگران به شهادت رسیدند.


 "خلیل الحیه": تهدیدات رژیم صهیونیستی ما را از راهپیمایی منصرف نخواهد کرد
"خلیل الحیه" عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که راهپیمایی "بازگشت" تعبیری واقعی از پایبندی ملت فلسطین و اصرار آن‌ها به بازگشت به سرزمین‌هایی است که به زور از آنجا کوچانده شدند.

وی افزود که ملت فلسطین در خاک فلسطین ریشه دارند و دیر یا زود به فلسطین بازخواهند گشت.

الحیه اظهار داشت: پیام بزرگ راهپیمایی بازگشت برای دنیا این است که ملت  فلسطین مصمم به بازگشت است و هیچ جایگزنی برای وطنش را نخواهد پذیرفت.

وی درباره تهدیدات اسرائیل مبنی بر هدف قرار دادن رهبران فلسطینی، گفت: اشغالگر هرچه می‌خواهد تهدید کند، تهدیدات او حتی کودکان ما را نمی‌ترساند، چه رسد به مردان و زنان و سالخوردگان ما. ملت ما، ملت بزرگی است که تهدیدات آن‌ها را نمی‌ترساند.

فرماندهان امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه تهدید کردند که در صورت مشاهده هرگونه تنش در جبهه جنوبی، رهبران جنبش حماس و در رأس آن‌ها "یحیی السنوار" رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس را  هدف قرار می‌دهند.

فلسطینیان در نوار غزه که از چند روز قبل چادرهایی در طول نوار مرزی برپا کرده‌اند، امروز جمعه راهپیمایی بازگشت بزرگ را به سمت سرزمین‌های اشغالی در سال 1948 میلادی برگزار می‌کنند.

رژیم صهیونیستی نگران انفجار اوضاع در سرزمین‌های اشغالی همزمان با آغاز راهپیمایی بازگشت از نوار غزه به سمت سرزمین‌های اشغالی در سال 1948 میلادی است.

رژیم اشغالگر صهیونیستی چندین گردان و ده‌ها تک تیرانداز در مرزهای نوار غزه مستقر کرده است تا  تا به ادعای خود جلوی نفوذ فلسطینیان به مناطق مرزی فلسطین اشغالی را بگیرد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد