Share/Save/Bookmark

کد مطلب :66080
تاریخ انتشار : چهار شنبه 9 جوزا 1397 ساعت : 12:07:21

حمایت امریکا از داعش علیه کشورهای اسلامی

به نقل از دیلی پاکستان، حافظ سعید سرکرده لشکر طیبه و حزب مسلم لیگ ملی پاکستان در سخنانی در لاهور اظهار داشت: امریکایی ها از تکفیری های داعش علیه کشورهای اسلامی در جهان استفاده می کنند...

سرکرده لشکر طیبه پاکستان همچنین در مورد وضعیت جاری افغانستان گفت: امریکا در این کشور با شکست مواجه شده و مسوول ناکامی های خود را کشور پاکستان معرفی می کنند. حافظ سعید از مقامات پاکستانی خواست تا در مقابل اقدامات رییس جمهور امریکا، روابط خود را با چین و روسیه مستحکم تر نماید. وی افزود: قدرت های جهانی همچون امریکا که نمی توانند در مقابل پاکستان ایستاده‌گی نمایند سعی دارند این کشور را هدف حملات گوناگون خود قرار دهند. حافظ سعید اقدام امریکایی ها در حمایت از داعش را تهدیدی علیه امنیت و تمامیت ارضی پاکستان خواند.

این درحالی‌ است که حافظ سعید و لشکر طیبه پاکستان در عرصه ی بین المللی من‌حیث یکی از گروه‌ های تروریستی شناخته می‌ شود که مسوول قتل شمار زیادی از افراد بی گناه در حملات تروریستی می ‌باشند. وزارت عدلیه امریکا در می سال ۲۰۰۸، حافظ سعید را من‌حیث یک تروریست بین المللی معرفی نمود و در ماه دیسِمبر همان سال، سازمان ملل متحد نیز وی را در لست سیاه خود اضافه کرد. ماه نووِمبر سال ۲۰۱۷ عیسوی بود که محکمه ای در پاکستان حافظ سعید را با صدور حکمی از زندان آزاد کرد که با واکنش گوناگون جهانی روبرو شد. امریکا که از حافظ سعید من‌حیث یک تروریست بین المللی یاد می ‌کند، در واکنش به آزادی وی گفت که رهایی سرکرده لشکر طیبه از سوی پاکستان نشان داد که آن کشور مخالف اقدام جدی در برابر تروریست ها می ‌باشد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد