Share/Save/Bookmark

کد مطلب :66796
تاریخ انتشار : جمعه 15 سرطان 1397 ساعت : 15:57:45

جنایت وحشتناک رژیم صهیونیستی علیه زنان فلسطینی

عساکر رژیم صهیونیستی، به ده ها خانواده در شرق قدس حمله کردند.

عساکر رژیم صهیونیستی روز گذشته برای تخریب قریه های بدوی خان‌احمر و ابونوار در شرق قدس به این دو قریه یورش بردند تا ساکنان آن را مجبور به کوچ اجباری کنند.

بر اساس گزارش القدس العربی ، عساکر رژیم صهیونیستی طی سرکوب اعتراض‌های ساکنان این مناطق، حجاب را از سر زنان فلسطینی حاضر در قریه کشیده و آن‌ها را بازداشت کردند.

هلال‌احمر فلسطین اعلام کرد ۳۵ نفر طی درگیری‌‌ها در خان‌احمر بازداشت شده‌اند.
ویبسایت وطن اعلام کرد در خان‌احمر حدود ۴۶ خانواده زنده گی می‌کردند. این منطقه برای رژیم صهیونیستی از موقعیتی راهبردی برخوردار است و وجود این قریه مانع توسعه شهرک‌های معالیه ادومیم و کفار ادومیم بوده است. در ابونوار نیز ۷۰۰ فلسطینی زنده گی می‌‌کنند و درآمد آنها از راه مالداری است. این قریه نیز در محاصره شهرک‌های معالیه ادومیم ، کیدار و کیدار الجدیده قرار دارد.

جمعی از فلسطینی‌های معروف به بدویین‌ها (بدوی‌ها) از سال اشغال فلسطین (۱۹۴۸) که به اجبار از صحرای النقب در جنوب فلسطین اشغالی بیرون رانده شدند، مجبور شدند در بیابان‌های اطراف قدس زاغه‌نشینی کنند.

رژیم صهیونیستی سعی دارد با تخریب و تخلیه اجباری ۴۶ قریه بدوی، زمینه را برای توسعه بیشتر پلان‌های شهرک‌سازی فراهم کند.


واکنش‌ها به تجاوزگری تازه صهیونیست‌ها
اقدام تازه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین با واکنش تند گروه‌های مقاومت فلسطینی مواجه شده است. این گروه‌ها هشدار داده‌اند که ادامه جنایات صهیونیست‌ها می‌تواند به گسترش انتفاضه فلسطینی‌ها علیه رژیم صهیونیستی منجر شود.

حماس در واکنش به این موضوع در اعلامیه ای تأکید کرد، آنچه از آوارگی اجباری، ظلم به زنان و مردان و امثال آن در خان‌احمر قدس دیده شد زمینه‌ای برای انتفاضه گسترده در تمام قریه ها، شهرها و سَرک‌های فلسطین است.

بر اساس گزارش ویبسایت الرساله ، فوزی برهوم سخنگوی حماس گفت: آنچه اتفاق افتاده برای شعله‌ور شدن انتفاضه کافی است، رژیم اشغالگر باید بهای این جنایت وحشتناک را بدهد.

جهاد اسلامی نیز تشدید مقابله با رژیم صهیونیستی و جلوگیری از ادامه جنایات این رژیم در خان‌احمر را خواستار شد.

بر اساس گزارش فلسطین‌الیوم ، داوود شهاب عضو دفتر رسانه‌ای جهاد اسلامی گفت: شهرک‌سازان استعمارگر رژیم صهیونیستی، مرتکب جنایت جدیدی در خان‌احمر شده که به جنایت‌هایش در قدس و دیگر مناطق فلسطین افزوده شده است.

شهاب از فلسطینی‌ها خواست در راهپیمایی‌های بازگشت در سرحد نوار غزه که از ۳۰ مارچ (۱۰ حمل) آغاز شده فراخواند، بیش از پیش اشتراک کنند.

تشکیلات خودگردان هم حمله اردوی رژیم صهیونیستی به ابونوار و خان احمر در حومه قدس را محکوم کرد. یوسف المحمود سخنگوی رسمی فتح گفت: تجاوز به این منطقه ادامه جنایت آوارگی اجباری صهیونیست‌ها از سال ۱۹۴۸ تاکنون است.

وی سپس از جامعه بین‌المللی درخواست کرد از ادامه جنایات رژیم صهیونیستی ممانعت کند.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز طی اعلامیه ای ضمن محکوم کردن این اقدام، تأکید کرد صهیونیست‌ها به دنبال جدا کردن قدس از کرانه باختری و محاصره آن در راستای سیاست‌های یهودی‌سازی هستند.

این گروه فلسطینی افزود، این توطیه‌ها همزمان با تحرکات مشکوک دولت امریکا برای پایان دادن به مسأله فلسطین انجام می‌شود.

امریکا برای حل مسأله فلسطین پلانی موسوم به معامله قرن را ارایه داده و گفته می‌شود فاصله چندانی تا رونمایی از پلان مذکور زمانی نمانده است. از جمله مفاد این پیشنهاد این است که پایتخت دیگری به جز قدس برای دولت فلسطین در نظر گرفته شود.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد