Share/Save/Bookmark

کد مطلب :67795
تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 سنبله 1397 ساعت : 12:51:36

تخریب ساختمان های دولتی و اعلام حکومت نظامی در بصره

به دنبال تشدید نا آرامی ها در بصره و تخریب ساختمان های دولتی در این شهر حکومت نظامی اعلام شد.

وزارت صحت عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی عراق و تظاهرات کنندگان در مرکز شهر بصره 5 نفر کشته و 68 نفر زخمی شدند که 27 نفر از این زخمی ها جزء نیروهای امنیتی هستند.

در همین حال به دنبال به خشونت کشیده شدن اعتراضات مردمی در مرکز شهر بصره، نیروهای امنیتی عراق در این شهر مقررات منع آمد و شد را وضع کردند.

تشدید اعتراض‌های در بصره، آتش زدن ساختمان والی آن و اشغال مقر ارتش در این شهر به دست معترضین، موجب شده که اکنون در سراسر این شهر، حکومت نظامی اعلام شود.

از سوی دیگر فراکسیون "البناء" عراق با انتشار بیانیه ای از دولت مرکزی این کشور خواسته که برخی از وزرای مربوط به اعتراضات مردمی در بصره را به منظور حل و فصل اعتراضات به این شهر ارسال کند.

در این بیانیه همنچنین از نیروهای امنیتی عراق خواسته شده که ضمن حفظ خویشتنداری از درگیری با معترضان خودداری کنند.

شایان ذکر است معترضان به شیوه نابسامان خدمات‌رسانی در ولایت بصره و آلودگی آب در این ولایت، برای چندمین روز متوالی به تظاهرات و اعتراضهای خود ادامه دادند.

ساکنان ولایت بصره که شمار آنها به بیش از دو میلیون نفر می‌رسد، دچار چند مشکل و بحران‌ هستند که آلودگی آب و کمبود آب شرب آخرین مورد آن است. تا حدی که کمیساریای حقوق بشر با استناد به آمار موجود در بیمارستانها اعلام کرده است که به دلیل این مسئله، 20 هزار شهروند بصره، مسموم شده‌اند


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد