Share/Save/Bookmark

کد مطلب :68177
تاریخ انتشار : دوشنبه 9 ميزان 1397 ساعت : 13:01:20

اعتراف عجیب وزیر خارجه پاکستان در رابطه به طالبان

وزیر خارجه پاکستان اعتراف کرد: جنرالان و استخبارات کشورش از بهر منافع ملی پاکستان از گروه طالبان پشتیبانی کرده اند.

محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در صحبت با خبرنگار تلویزیون انگلیسی زبان الجزیره گفته است که، اکنون طالبان می‌فهمند که شرایط در افغانستان تغییر کرده و اگر انگیزه کافی و قناعت لازم به آنها داده شود، دلیلی برای رد مذاکرات صلح نخواهند داشت.

وزیر خارجه پاکستان در پاسخ به پرسش خبرنگار تلویزیون انگلیسی زبان الجزیره مبنی بر این که شماری از جنرالان آی اس آی متهم به بازی دو گانه اند که طالبان را کمک می‌کردند، آیا حقیقت دارد یا خیر؟ اظهار داشت: آنها کشور خود شان را کمک می‌کردند و می‌خواستند بر شرایطی فایق آیند که توسط دیگران ایجاد شده بود.

از دید پاکستان شرایط در افغانستان تغییر کرده و توانایی های دو طرف جنگ (هم طالبان و هم دولت افغانستان) فرصت تازه ای برای گفتگو های صلح مساعد ساخته است، به باور وزیر خارجه پاکستان برای آغاز این گفتگوها باید انگیزه کافی به طالبان داده شود.

وی عنوان کرد: طالبان نمی‌توانند کابل را تصرف کنند، این درک در همه جا هست، همچنان دولت افغانستان نیز این موضوع را درک کرده است که تعداد از ولسوالی ها زیر نفوذ طالبان قرار دارد؛ این بدین مفهوم است که یک فرصت برای صلح میان دو طرف ایجاد شده است.

در حالی قریشی این اظهارات را بیان داشته است که، بارها گفته شده است که در نبردهای افغانستان جنرالان پاکستانی، طالبان را همراهی و مدیریت می‌کنند، اما همواره پاکستان این ادعا ها را رد کرده بود.


  منبع: اسپوتنیک

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد