Share/Save/Bookmark

کد مطلب :70468
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 دلو 1397 ساعت : 10:00:00

ثبت نام ده هزار پاکستانی با نام مهاجران افغان

اداره ثبت احوال پاکستان اعلام کرد که بیش از ۱۰ هزار پاکستانی برای دریافت کمک‌های نقدی کمیساریای عالی سازمان ملل به عنوان مهاجر افغانستانی در این کشور ثبت نام کردند.
به گزارش تسنیم، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور مهاجرین در پاکستان برای تشویق مهاجرین افغان به بازگشت داوطلبانه 400 دالر کمک هزینه در نظر گرفته است.
اداره ثبت احوال پاکستان با اشاره به این موضوع اعلام کرد که هزاران پاکستانی برای دریافت کمک‌های سازمان ملل به عنوان مهاجرین افغان در این کشور ثبت نام کردند.

«عثمان یوسف مبین» رییس این اداره اظهار داشت: خانواده‌های مهاجرین افغانستانی که به صورت داوطلبانه حاضر به بازگشت به کشورشان شدند، مبلغ 400 دالر کمک هزینه از سازمان ملل دریافت می‌کنند.
وی افزود: تا کنون بیش از 10 هزار شهروند پاکستانی با سوء استفاده از عنوان مهاجرین افغان ثبت نام کرده‌اند تا کمک هزینه‌های بازگشت از سازمان ملل را دریافت کنند اما از سوی این اداره شناسایی شده‌اند.

این در حالی است که نظارتی بر کمپ‌های مهاجرین افغان در پاکستان وجود ندارد و احتمال سوءاستفاده از عنوان مهاجرین افغان در این کشور برای گروه‌های مخرب و افراد قانون شکن وجود دارد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد