Share/Save/Bookmark

کد مطلب :70569
تاریخ انتشار : شنبه 27 دلو 1397 ساعت : 19:35:03

اوج‌گیری اعتراضات مردمی در پاکستان علیه سفر بن سلمان

همزمان با نزدیک شدن سفر ولیعهد سعودی به پاکستان هزاران نفر از مردم این کشور دست به اعتراضات گسترده زده و خواهان لغو سفر وی شدند.

صدها نفر از مردم پاکستان در اعتراض به سفر بن سلمان تظاهرات کرده و خواستار لغو سفر وی به کشورشان شدند.

آنان اعلام کردند: بن سلمان که راهی پاکستان شود یقیناً هدف اولش این است که به تمامیت ارضی و استقلال ما آسیب بزند. زیرا بن سلمان به هر کشوری سفر کند با اهداف مشخص شده عربستان نمی‌رود بلکه پوششی برای اهداف آمریکا است تا به استقلال کشورها ضربه بزند.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در اعتراضات عنوان کرد: ارتباطی که آل سعود با اسرائیل و یهود دارد نه تنها به مسلمانان آسیب رسانده بلکه تمام کشورهای منطقه را تحت الشعاع قرار داده است. آنها بیت المقدس را که نزد خدا محترم است و نزد تمام فرق اسلامی ارزشمند است تقدیم یهودیان کرده‌اند. ما این را بزرگترین خیانت قرن می‌دانیم، و تصور ما این است که او برای جامه عمل پوشاندن به این توطئه شوم به کشورهای مختلف منطقه سفر می‌کند.

مردم معترض تصریح کردند: آل سعود بخشی از شجره خبیثه ملعونه هستند و هر جای زمین فساد و ظلمی رخ دهد قطعاً آل سعود نقش مهمی در ایفای آن داشته‌اند. در تمام کشورها تلاش می کنند که اختلافات را افزایش دهند و به آن دامن بزنند، به خصوص در سال‌های اخیر در مشکلات سوریه و یا تقویت داعش یا پس از قتل اسامه بن لادن مشکلاتی که در منطقه رقم خورد همه توسط آل سعود بوده است.

گفتنی است علاوه بر اعتراضات خیابانی برخی گروه‌های تاثیرگذار مذهبی نیز با برگزاری کنفرانس‌هایی خواستار اتحاد تمام گروه‌های سیاسی و مذهبی برای ممانعت از سفر بن سلمان شده و اعلام کردند: اجتماع امروز ما متشکل از گروه‌های مختلف مذهبی، مدارس و حتی احزاب سیاسی موافق است که علیه بن سلمان ولیعهد سعودی که ظالم است به پا خواسته‌اند و با سفر او به پاکستان مخالف هستند.


  تسنیم

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد