Share/Save/Bookmark

کد مطلب :70859
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 حوت 1397 ساعت : 08:59:51

چرا صهیونیست‌ها خواهان ادامه تنش و بحران در کشمیر هستند؟

ایجاد تنش و بحران در کشمیر و ایجاد جنگ احتمالی جدید به میزان زیادی توجهات افکارعمومی را از مسئله فلسطین منحرف خواهد ساخت و باعث خواهد شد تا رهبران صهیونیستی در حاشیه امن به اقدامات غیرمشروع و غیرقانونی خود در راستای شهرک‌سازی‌ها در مناطق اشغالی ادامه دهند.

تنش میان هند و پاکستان موضوع جدیدی نیست و از 1947 و چندپارگی هند، دو کشور حداقل در سه نوبت بر سر کشمیر وارد یک جنگ تمام عیار شده‌اند.
 
با وجود آن که این جنگ‌ها تا کنون بدون هیچ نتیجه‌ای به آتش‌بس ختم شده، اما تنش اخیر میان دو کشور نگرانی‌‌ها را از تشدید این تنش‌ها افزایش داد تا آن‌جا که برخی کشورها منطقه از جمله ایران و روسیه پیشنهاد میانجی‌گری در مسائل اخیر را مطرح کردند.

با وجود نگرانی‌ها از افزایش تنش میان هند و پاکستان، اما برخی گزارش‌ها حال نشان می‌دهد که همزمان با اوج‌گیری این تنش‌ها رسانه‌های صهیونیستی تلاش همه‌جانبه‌ای را در راستای حمایت از یک طرف درگیری یعنی هند دنبال کرده ‌است.

گزارش ایندیپندنت در این ارتباط می‌گوید ادبیات رسانه‌های صهیونیستی همزمان با پوشش تنش اخیر در روابط اسلام‌آباد و دهلی‌نو تا حد بسیار زیادی در راستای نشان دادن یک جنگ علیه تروریست توسط هند بود. تا آن جا که اشاره کمتری به موضوع کشمیر در تنش میان دو کشور شد و بیش از هرچیز بر مبارزه هند با تروریست در همسایه شرقی خود یعنی پاکستان تاکید گردید.
 
این موضع‌گیری رسانه‌های اسرائیلی همسو با هند و علیه پاکستان البته چندان هم غیرمنتظره نیست. در واقع صهیونیست‌ها در حالی تنش اخیر در روابط هند و پاکستان را به جنگ علیه تروریست وارانه جلوه دادند که در واقع هند یکی از بازارهای عمده تسلیحات اسرائیلی است. هند در سال 2017 با خرید 530 میلیون پوند تسلیحات بزرگترین خرید محصولات نظامی اسرائیل شد و این میزان خرید در سال 2018 و تا به امروز نیز تداوم داشته است. هزاران موشک هوا به زمین به همراه رادارهای پیشرفته پس از آزمایش در فلسطین و سوریه توسط رژیم صهیونیستی حال این روزها در اختیار هند قرا گرفته، هرچند رهبران اسرائیلی ترجیح می‌دهند معاملات تسلیحاتی خود با هند را در رسانه‌ها تنها به تانک‌های پیشرفته عنوان کنند، اما در حقیقت حجم معاملات دو طرف بسیار زیاد است. هند حتی تا کنون در چندین رزمایش نظامی مشترک با اسرائیل در صحرای نقب شرکت داشته و روابط نظامی دو طرف بسیار گسترده است.
 
اما وارانه جلوه دادن تنش اخیر میان هند و پاکستان توسط رژیم صهیونیستی یک دلیل دیگر  نیز دارد و آن حاکمیت حزب افراطی بهاراتیا جاناتا در هند است که به مواضع ضد مسلمانان شهره است و حال تل‌اویو بیشترین تلاش خود را برای تحریک این حزب هندو علیه مسلمانان هندی بکار می‌گیرد و به همین دلیل تنش اخیر را جنگ هند علیه تروریست‌های افراطی در پاکستان عنوان کرد. این در حالی است که مسلمانان هند از جمله میانه روترین مسلمانان در جهان اسلام می‌باشند و از میان جمعیت 180 میلیونی مسلمانان این کشور تنها 23 نفر عضو داعش شدند این در حالی است که از جمیعت نیم میلیونی مسلمانان بلژیک طی چند سال گذشته نزدیک به 500 نفر به داعش پیوسته‌اند. با این حال منافع صهیونیست‌ها در دمیدن آتش اختلافات میان هند و مسلمانان است و تنش اخیر در کشمیر این هدف تل‌اویو را ثابت کرد.
 
در عین حال این که چرا صهیونیست‌ها از تشدید تنش میان هند و پاکستان بهره برداری می‌کنند، به منافع حیاتی تل‌اویو در وجود بحران‌ها در منطقه و در خارج از فلسطین مرتبط است. برای رژیم صهیونیستی که از دل بحران و جنگ زائیده شده، فقط تداوم بحران است که می‌تواند حیات این رژیم را تداوم بخشد. ایجاد تنش و بحران در کشمیر و ایجاد جنگ احتمالی جدید به میزان زیادی توجهات افکارعمومی را از مسئله فلسطین منحرف خواهد ساخت و باعث خواهد شد تا رهبران صهیونیستی در حاشیه امن به اقدامات غیرمشروع و غیرقانونی خود در راستای شهرک‌سازی‌ها در مناطق اشغالی ادامه دهند.
 
همان گونه که طی چند سال گذشته و همزمان با تحرکات داعش در بخش‌هایی از خاورمیانه؛ شهرک سازی در مناطق اشغالی و کرانه باختری سرعت بسیار قابل توجهی گرفت و رهبران تل‌اویو در حاشیه امن تمرکز افکارجهانی بر مسئله داعش به گسترش منلطق تحت اشغال خود مبادرت ورزیدند.
 
براین اساس در حال حاضر نیز تل‌آویو امیدواری بسیاری به ایجاد بحران جدید در منطقه و از جمله کشمیر دارد تا جنگ جدید سرکوب و اشغال در فلسطین را برای  صهیونیست‌ها تسهیل کند. لذا بی اساس نیست که حال در آتش زیرخاکستر هند و پاکستان، اسرائیل آتش بیار معرکه شده است و رسانه‌های این رژیم تنش بر سر کشمیر را جنگ هند علیه تروریست می‌خواند.


  مرجع : الوقت

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد