Share/Save/Bookmark

کد مطلب :70963
تاریخ انتشار : يکشنبه 19 حوت 1397 ساعت : 09:48:26

پاکستان حصارکشی ۵۰۰ کیلومتر خط فرضی دیورند را تکمیل کرده است

یک مرکز تحقیقاتی دفاعی بریتانیا در گزارش تازه‌ای نگاشته است، که پاکستان حصارکشی ۵۰۰ کیلومتر خط فرضی دیورند را تکمیل کرده و ۴۰۰کیلکومتر در چند ماه آینده تکمیل خواهدکرد.

این نهاد به نقل از لوی درستیز پاکستان نگاشته است، که این حصار کشی برای اردوی پاکستان یک موفقیت کلان در امر مبارزه با تروریست است.

همزمان صدراعظم پاکستان اظهار داشت: به هیچ جمعی اجازه نمی‌دهد که خاک پاکستان برای انجام حمله به دیگر کشورها خاصتاً همسایه‌های این کشور استفاده شود.

عمران خان روز جمعه در یک سخنرانی در اسلام‌آباد گفت: اردوی پاکستان اقدام‌های اساسی را برای برطرف کردن تهدید‌های که از آدرس پاکستان متوجه همسایه‌های این کشور بود، روی دست گرفته است.

وی افزود: تعهد ما با جامعه جهانی و همسایه‌های مان پابرجاست یکی هم ایجاد موانع در امتداد سرحد با افغانستان است این نشان دهنده تعهد ما در مبارزه با تروریزم است اجازه نمی‌دهیم تروریست‌ها از خاک ما برضد کشورهای دیگر استفاده کنند با همه امکانات خود مانع این فعالیت‌ها خواهیم شد.

اما برخی آگاهان سیاسی می‌گویند: پاکستان به جای حصار کشی در امتداد خط فرضی دیورند که یکی از عامل‌های مناقشه افغانستان با پاکستان است، دست از همکاری با گروه‌های هراس افگن بردارد و لانه‌های امن این گروه‌ها را در خاک‌اش نابود کند.

نصرالله استانکزی، از آگاهان سیاسی در این باره گفت: تروریزم یک بهانه است، پاکستان، اگر می‌خواهد با تروریزم مبارزه کند، لانه‌های امن ترویستی و منابع تمویل و تجهیز این گروه را در خاک پاکستان نابود کند.

از سویی، برخی آگاهان از حکومت افغانستان می‌خواهند که جلو حصاری کشی پاکستان را بگیرد آنان می‌گویند که پاکستان در تلاش است، به خط فرضی دیورند که برای مردم افغانستان قابل پذیریش نیست، رسمیت ببخشد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد