Share/Save/Bookmark

کد مطلب :74410
تاریخ انتشار : چهار شنبه 3 ميزان 1398 ساعت : 23:10:03

نزاع غیر رسمی در مورد به رسمیت شناختن اسرائیل

ایجاد روابط بین پاکستان و اسرائیل از موضوعاتی است که در کشور پاکستان همواره مورد بحث و جدل بوده است.

با زمزمه برخی عناصر رسانه‌ای پاکستان برای برقراری ارتباط رسمی پاکستان با اسرائیل، اخبار اردو زبان مشرق چاپ ایالت بلوچستان طی مقاله ای به قلم نصرت جاوید کارشناس معروف سیاسی پاکستان درخصوص موضوع آورده است که: کامران خان مجری مشهور تلویزیون پس از اعطای نشان افتخار از سوی کشورهای عربی به مودی نخست وزیر هند، به اسلام آباد سفرکرد و با عمران خان نخست وزیر و برخی مقامات مهم حکومت از جمله وزیر اقتصاد دیدار داشته است.

کامران پس از این دیدارها توئیت کرد که اسلام آباد باید در مورد روابط با اسرائیل تجدیدنظر کند. این طور به نظر می رسد این توئیت تنها نظر مصلحانه وی نباشد و در دیدار با برخی از مقامات پاکستانی آنها نیز به‌گونه اشاره ای به این مهم تاکید کرده اند.

سوال اینجاست که آیا این دیدگاه یک گرداننده و تحلیل گر مسلمان است یا نظر برخی دولتمردانی که به اسلام و سخنان بنیانگذار پاکستان محمد علی جناح در مورد خطر اسرائیل توجه نمی کنند؟ امروز که کشمیر مسلمان نشین در خطر جدایی از سرزمین مادری و از زادگاهش باید تا این حد مسئولین سیاسی و نظامی پاکستان بی تفاوت باشند و نتوانند از آرمان هفتاد ساله سرزمین پاکان دفاع کرده و کشمیر را به دامان کشورهای اسلامی بازگرداند؟ چرا کشورهای اسلامی در کنار پاکستان برای گرفتن کشمیر از هند و آزادی مردم مظلوم کشمیر ایستادگی و مقاومت نکردند؟ جواب را باید در نیت و هدف چهل ساله مقامات سیاسی و نظامی و آی.اس.آی.که بجای پرداختن به آرمان کشمیر به فکر کشور گشایی در افغانستان- کوزوو – بوسنی هرزه گوین و تکثیر سازمانهای تروریستی مذهبی برای فشار به دولت های اسلامی بودند جستجو کرد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد