Share/Save/Bookmark

کد مطلب :76978
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 دلو 1398 ساعت : 13:04:43

عمران‌خان: طالبان در پاکستان هیچ پناهگاهی ندارند / ما روند صلح افغانستان را تسهیل کردیم

نخست‌وزیر پاکستان گفت: پناهگاه‌های طالبان در پاکستان نیست؛ امکان دارد که قبلاً پناهگاهی بوده اما هم اکنون کمپ‌های مهاجرین هستند و هزاران مهاجر در آنها زندگی می‌کند و من هرکاری انجام دادم که روند صلح در افغانستان تسهیل شود.

«عمران‌خان» نخست‌وزیر پاکستان  در نشست بین‌المللی در مورد مهاجرین افغانستان  اظهار داشت: پناهگاه‌های طالبان در پاکستان نیست؛ امکان دارد که قبلاً پناهگاهی بوده اما هم اکنون کمپ‌های مهاجرین هستند و هزاران مهاجر افغان در آنها زندگی می‌کند.

وی افزود: هیچ حکومتی نمی‌تواند هزاران تن را در این کمپ‌ها بررسی کند.

خان افزود: دولت پاکستان از همین رو به بازگشت مهاجران به کشور خودشان تاکید دارد و اگر پس از آن (بازگشت مهاجرین از پاکستان) چنین شود، می‌تواند مسئول باشد.

به گفته وی، این به سود پاکستان نیست که تنش در افغانستان ادامه یابد و پاکستان همواره خواهان صلح در افغانستان است.

نخست وزیر پاکستان افزود: تروریسم همواره به مردم زیان رسانده است.

خان یادآور شد: راهی که می‌تواند رفاه را برای مردم دو کشور به ویژه در دو طرف خطر دیورند تامین کند، داشتن روابط صلح آمیز است؛ برای بازسازی بخش‌هایی که جز پاکستان شده‌اند و برای اشتغال آنان باید در افغانستان صلح حاکم شود.

وی گفت: ما دومین جمعیت جوانان جهان را داریم؛ به شغل نیاز داریم؛ شغل با جنگ ایجاد نمی‌شود. منازعه و حمله‌ها در افغانستان به سود پاکستان نیست.

خان تصریح کرد: پیش از این هرسیاستی که بوده گذشته اما از یک سال و نیم قبل من هرکاری انجام دادم که روند صلح در افغانستان تسهیل شود.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد