Share/Save/Bookmark

کد مطلب :77171
تاریخ انتشار : پنج شنبه 8 حوت 1398 ساعت : 10:48:25

ویروس کرونا به پاکستان رسید

دولت اسلام آباد روز چهارشنبه ابتلای دو مورد در پاکستان به ویروس کرونا را تایید کرد.

به گزارش تارنمای روزنامه دان ، دکتر “ظفر میرزا” دستیار ویژه نخست وزیر در امور بهداشت در پیامی توییتری نوشت من می‌توانم دو مورد ابتلا به بیماری کرونا در پاکستان را تأیید کنم.

وی ادامه داد : مطابق پروتکل‌های استاندارد بالینی از هر دو مورد مراقبت می‌شودو وضعیت جسمانی و هر دو نفر پایدار است.

به گفته وی: “دو نفری که به این ویروس آلوده شده اند، هردو در اواخر به ایران سفر کرده بودند و هریک آنها ۱۴ روز را در ایران سپری کرده اند.”

میرزا با اعلام اینکه امروز پنجشنبه در بازگشت از تفتان کنفرانس مطبوعاتی برگزار خواهد کرد، گفت : مردم نباید وحشت کنند، همه چیز تحت کنترل است.

او افزود: “امروز چیزی که برای مردم پاکستان مهم است طرز برخورد با این مرض می‌باشد. او به مردم پاکستان اطمینان داد که بی‌جا نگران نشوند و نترسند.”

آقای ظفر مرزا همچنان افزود: “در پوسته‌های زمینی سرحدی با افغانستان و ایران و همچنان میدان‌های هوایی افراد مسلکی را موظف ساخته اند.

وزارت صحت پاکستان افزوده که در شفاخانه‌های این کشور وسایل خاص و لازم را برای شناسایی افراد مبتلا شده به این ویروس و معالجه آن‌ها جابه‌جا کرده اند.

توئیت میرزا لحظاتی پس از آن اعلام شد که بخش بهداشت و درمان ایالت سند اعلام کرده است که تست ویروس کرونا یک جوان در کراچی مثبت بوده است.

مهران یوسف هماهنگ کننده رسانه وزیر بهداشت، درمان و رفاه جمعیتی پاکستان گفت: این جوان ۲۲ ساله پس از بازگشت از ایران مبتلا به ویروس کرونا شده‌است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد