Share/Save/Bookmark

کد مطلب :77204
تاریخ انتشار : شنبه 10 حوت 1398 ساعت : 09:29:17

پاکستان: امروز روز بزرگی برای مردم افغانستان است

وزیر امور خارجه پاکستان، امضای توافق‌نامه صلح میان آمریکا و طالبان را گام مثبت به سوی صلح و آشتی در افغانستان دانسته می‌گوید، این روز، یک روز تاریخی برای افغان ها و افغانستان خواهد بود.

شاه محمود قریشی؛ وزیر امور خارجه پاکستان که برای اشتراک در مراسم امضای توافقنامه صلح میان ایالات متحده و طالبان  به دوحه رفته با نشر ویدیویی در صفحه رسمی فیسبوک خود با ابراز اینکه او با رسانه‌های افغانستان صحبت کرده، نوشت: "روز امضای توافقنامه میان طرفین درگیر جنگ افغانستان، یک روز بزرگ برای مردم افغانستان و برای کشورشان بوده، این یک فرصت بزرگ به آنهاست و با این گام، افغانستان به سوی صلح و آشتی حرکت خواهد کرد و همچنان زمینه را برای گفتگو های همه شمول بین‌الافغانی فراهم خواهد کرد."

وزیر خارجه پاکستان در ادامه صحبت‌هایش ابراز امیدواری کرده که صلح و امنیت در افغانستان تأمین شود.

 نقش پاکستان در مذاکرات صلح افغانستان همواره مهم خوانده شده است.

این در حالی است که پیش از این وزیر خارجه پاکستان در اعلامیه‌ای گفته بود که بدون همکاری پاکستان کشاندن طالبان به میز گفتگوها و تشویق آمریکا برای از سرگیری گفتگوها، ناممکن بود.

به گفته وزیر امور خارجه پاکستان؛ توافق‌نامه‌ میان ایالات متحده و طالبان در حضور پاکستان امضا می‌شود، زیرا بدون کمک این کشور امضای چنین توافق‌نامه غیرممکن بود.

در همین حال پنتاگون در گزارش اخیرش که در ماه دسامبر 2019 نشر شد، گفت که پاکستان در کشانیدن رهبران گروه طالبان نقش سازنده اما محدود را بازی کرده است.

تا چند ساعت دیگر قرار است مراسم امضای توافقنامه صلح میان نمایندگان آمریکا و گروه طالبان، در حضور وزیران خارجه و نمایندگان ویژه 30 کشور و نهاد جهانی در هتل مشهور «شیرینتن» دوحه برگزار شود.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد