Share/Save/Bookmark

کد مطلب :80348
تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 اسد 1399 ساعت : 14:35:38

عمران خان: هرگز مردم فلسطین را تنها نمی‌گذاریم و رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسیم

نخست وزیر پاکستان ضمن واکنش به عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی گفت: تا زمانی که حق مردم فلسطین به آنها داده نشود ما اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم.

به نقل از داون نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: وجدان ما هرگز قبول نخواهد کرد که مردم فلسطین را تنها بگذاریم.

وی تصریح کرد: مساله کشمیر و فلسطین به هم شباهت بسیاری دارند و اگر ما بخواهیم به فلسطین بی توجهی کرده و به فکر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی باشیم به این معناست که دیگر دست از کشمیر برداشته‌ایم.

عمران خان افزود: «محمد علی جناح» بینانگذار پاکستان نیز همین دید را نسبت به مساله فلسطین داشت و خواهان به رسمیت شناختن حقوق مردم فلسطین بود.

نخست وزیر پاکستان به موضوع تنش میان عربستان و کشورش نیز اشاره کرده و گفت: روابط اسلام آباد و ریاض خوب است و تنشی نیز در کار نبوده است.

رهبر حزب تحریک انصاف گفت: نباید توقع داشته باشیم مسئولین سعودی سیاست های خارجی خود را طبق میل و اراده ما تنظیم کنند بلکه این یک حقیقت است که آنها سیاست های خارجی خود را دارند.

عمران خان افزود: ما به مبارزه با فساد مالی در کشور ادامه می دهیم و می دانیم که تنها مسیر پیشرفت اقتصادی کشور کوتاه کردن دست کسانی است که از اموال عمومی به نفع خود استفاده می‌کنند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد