Share/Save/Bookmark

کد مطلب :84280
تاریخ انتشار : جمعه 3 ثور 1400 ساعت : 09:57:55

روسیه: با حضور بی‌نتیجه آمریکا، میلیاردها دلار در افغانستان از بین رفت

وزارت امور خارجه روسیه در مورد خروج نیروهای امریكا و ناتو از افغانستان اعلام نمود که میلیاردها دالر پول به داخل شن و ماسه رفت.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام نمود: خروج نیروهای امریکایی و ناتو از افغانستان به گونه ای است که میلیاردها دالر پول به باد رفته است.

در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است که میلیاردها دالرآموزش برای نیروهای امنیت ملی افغانستان در شن و ماسه فرو رفته است (به باد رفته است) به رسمیت شناختن این واقعیت که مشکلات افغانستان هیچ راه حلی نظامی ندارد، تنها پس از یک دهه کار به امریکایی ها ثابت شد.

این وزارتخانه ادامه داد:  ایالات متحده و سایر كشورهای ناتو با ترك کابل، این قول را دادند که ادامه حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان را انجام دهند در ادامه بیانیه فوق آمده است: "اینکه آیا آنها در انجام این کار موفق خواهند شد یا خیر، سوال بزرگی است، زیرا بیش از 20 سال این اتحادیه نتوانسته است از عهده ایجاد ساختارهای قدرتمند محلی آماده برای غلبه بر جنگ در افغانستان برآید که می تواند به طور مستقل از کشور محافظت کند و از نظم و قانون در آن اطمینان حاصل کند.".

پیش از این در خبرها آمده بود که با وجود اعلام دولت بایدن بر خروج کامل نیروهای نظامی امریکا از افغانستان، علاوه بر ارتش امریکا، تعدادی از مقامات وزارت خارجه امریکا نیز علیه خروج کامل نیروهای امریکایی از افغانستان موضع گیری کرده اند.

دولت امریكا قبلاً اعلام كرده بود كه خروج نیروها از افغانستان را تا اول ماه مه آغاز و تا 11 سپتامبر به پایان می رسانداظهار شده است که این خروج در هماهنگی کامل با متحدان و شرکا انجام خواهد شد.

پیش از این، ناتو اعلام کرده بود که تصمیم گرفته است تا 1 ماه مه، خروج هماهنگ و تدریجی نیروهای خود  را از افغانستان آغاز کند که قرار است چند ماه به طول انجامیده و تا ماه سپتامبر به پایان برسد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد