Share/Save/Bookmark

کد مطلب :84489
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 ثور 1400 ساعت : 20:58:32

دیدار اعضای رهبری شورای عالی مصالحه‌ی ملی با فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان

شورای عالی مصالحه ملی می گوید که تعدادی از اعضای این شورای با نماینده‌ی ویژه‌‌ی ایالات متحده‌ی امریکا برای صلح افغانستان دیدار کردند.

شورای مصالحه ملی امروز دوشنبه (13 ثور)، با نشر یک خبرنامه گفته است که شماری از رهبران جهادی و سیاسی و اعضای کمیته‌ی رهبری شورای عالی مصالحه‌ی ملی بعد از ظهر با دکتر زلمی خلیل‌زاد نماینده‌ی ویژه‌ی ایالات متحده‌ی امریکا برای صلح افغانستان در قصر سپیدار ملاقات کردند.

خبر نامه می افزاید که در این دیدار آخرین تحولات سیاسی-امنیتی، چشم‌انداز تلاش‌های صلح، کنفرانس استانبول، همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در حمایت از تلاش‌های صلح و فصل نو همکاری‌های جامعه‌ی جهانی با افغانستان در مرحله‌ی بعد از خروج نیروهای بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در ادامه این خبرنامه آمده است که دکتر خلیل‌زاد در این دیدار از ادامه‌‌ی همکاری‌های ایالات متحده‌ی امریکا برای افغانستان و حمایت این کشور از تلاش‌های صلح اطمینان داد. آقای خلیل‌زاد بر استفاده‌ی بهینه از فرصت موجود برای تأمین صلح پایدار از طریق مذاکره تأکید کرد و راه بیرون رفت از بحران کنونی را ادامه مذاکرات خواند.

رهبران جهادی و سیاسی و اعضای کمیته رهبری شورای عالی مصالحه‌ی ملی در صحبت‌های خود با تشکر از ادامه‌ی کمک‌های ایالات متحده برای افغانستان و حمایت از تلاش‌های صلح بر آمادگی جمهوری اسلامی افغانستان برای پایان بخشیدن منازعه از طریق مذاکره و گفت‌وگو تأکید کردند.

قابل یاد آوری‌ست که زلمی خلیل‌زاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان امروز دوشنبه وارد کابل شد، چندی پیش با محمد اشرف غنی، رئیس جمهور دیدار داشته است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد