Share/Save/Bookmark

کد مطلب :84496
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 ثور 1400 ساعت : 23:29:21

نشست مشورتی رئیس جمهور با رؤسا و نمایندگان احزاب سیاسی

رئیس جمهور غنی امروز با رؤسا و نمایندگان احزاب سیاسی کشور در ضیافت افطاری با آنان در خصوص فصل نو بعد از خروج نیروهای بین المللی از افغانستان، صحبت نمود.

در این دیدار ابتدا رئیس عمومی ادارۀ امور ریاست جمهوری صحبت کرد و بعداً شماری از رؤسای احزاب سیاسی در مورد خروج نیروهای بین المللی و نقش احزاب سیاسی در حمایت از نظام و نیروهای امنیتی و دفاعی، نقش زنان در مصالحه و همکاری حکومت در تمام محورها با احزاب سیاسی به منظور ارتقای نقش آنان، معلومات ارائه کردند.

رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت آنان، با اشاره به ایجاد ماحول جدید پس از اعلام خروج نیروهای بین المللی از افغانستان گفت که فرصت ها نسبت به خطرات به مراتب بیشتر است و بعد از دو دهه به سوی حاکمیت ملی قوی میرویم.

رئیس جمهور افزود: نقطه کلیدی این است که باید به اجماع ملی برسیم و بی طرفی افغانستان به سطح منطقوی و بین المللی حفظ گردد.

رئیس جمهور غنی در اخیر سخنانش بر تداوم مشورت ها با احزاب تاکید ورزید و گفت که اکنون زمان قربانی است و بدون حضور زنان و جوانان اجماع ملی ایجاد شده نمی تواند.

در نشست مشورتی امروز 13 ثور که در ارگ برگزار شد، رهبران و نمایندگان حزب و جریان سیاسی از جمله محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان،  محمد حسن جعفری دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان، سید حامد گیلانی رهبر حزب محاذ ملی افغانستان، داکتر ذبیح الله مجددی رهبر حزب جبهه نجات ملی افغانستان، ابوالحسین یاسیر رئیس حزب حرکت اسلامی متحد افغانستان و تعدادی دیگری از نمایندگان و  روئسای احزاب سیاسی افغانستان حضور داشتند.
  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد