Share/Save/Bookmark

کد مطلب :86199
تاریخ انتشار : سه شنبه 12 اسد 1400 ساعت : 15:23:37

دختران افغانستان جایزه جنگ جوانان پاکستان (عکس)

قرار بود سرم به کارم گرم باشد و مدتی اینجا نباشم. امروز خبری شنیدم که برایم تکان‌دهنده بود. آمدم با شما شریک کنم.
روز یکشنبه است. معمولاً فرصتی پیدا می‌شود تا با دوستان و آشنایان صحبت کنم و خبر بگیرم. به دوستی که در کویته پاکستان زندگی می‌کند زنگ زدم و احوال گرفتم. از وضعیت کار و زندگی پرسیدم. گفت وضعیت کویته خوب است و آرام. با خنده گفت، «چیزی که لچک داشتیم افغانستان رفته». این دوست من از غزنی است و در منطقه سریاب رود زندگی می‌کند.

وقتی در مورد حرفش توضیح خواستم گفت؛
چندی است که میان قشر بیسواد جوانان پشتون در کویته هلهله‌ای افتاده. عکس‌های دختران افغانستان که به احتمال زیاد از فیسبوک برداشته شده دست به دست می‌شوند. آوازه است که افغانستان سقوط کرده و فقط چند شهر بزرگ باقی مانده تا طالبان همه کشور را تسخیر کنند. به این‌ها گفته شده که اگر افغانستان بروند و بجنگند می‌توانند پس از فتح شهرهای چون هرات و مزار و کابل دختران قشنگ و سفید فارسی‌زبان را غنیمت بگیرند و به پاکستان بیاورند. گفته شده که اگر بخواهند می‌توانند در افغانستان زندگی کنند و خانه‌ای را که دوست دارند غنیمت بگیرند چون اکثر مردم فرار می‌کنند و خانه‌ها خالی است.

جوانانی که یک عمر از فقر جنسی رنج برده به گمان اینکه می‌توانند از افغانستان یکی دو دختر قشنگ غنیمت بگیرند برای جنگ به افغانستان می‌روند. از سوی هم کسانی که در افغانستان کشته می‌شوند را ملاها با چنان کش‌وفش و میان گل و گلبرگ دفن می‌کنند که جوانان احساساتی دیگر آرزو می‌کنند افغانستان بروند و بمیرند.

طالبان و باداران آنها عملاً زنان و دختران افغانستان را برای جنگجویان پاکستانی جایزه تعیین کرده‌اند. این همان روش داعش در عراق و سوریه است که با تعیین جایزه زنان سوری و عراقی، جنگجویان وحشی و درندگان جنسی را از سراسر جهان به میدان جنگ می‌کشاند.
جنگ افغانستان جنگ کنیز گرفتن زنان شده. طالبی که در کوه و دشت می‌جنگد فقط به فکر رسیدن به آنسوی تپه است. جایی که به گمان آنها دختران سپید فارسی‌وان منتظرند تا کنیز گرفته شوند.

موسی ظفر
تصویر سلیمان منوری


  

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد